Ako prakticky využiť ocot

Všetci vieme, že ocot môže byť skvelým prírodným čistiacim prostriedkom . Ale táto prírodná kyselina robí viac než len čisté povrchy.

Mäkšia pokožka.

Jablkový jačmeň, pridaný do relaxačného horúceho kúpeľa, môže podporiť zdravšiu pokožku. Vlejte jednu až dve šálky octu do vane plnej vody a postupujte s chladným sprchovým plákaním, aby ste odstránili ocot. Skvelé pre vlasy!

Atletická noha.

Zastavte pálenie a svrbenie miernej nohy športovca s 50-50 roztokom octu a vody. Namočte postihnuté nohy do octového roztoku počas 15 minút. Budete mať nielen úľavu, ale tiež pomôžete eliminovať zápach pachov.

Zabijak buriny

Pri postriekaní alebo nalievaní priamo na burinu môže byť nerozriedený ocot výbornou alternatívou k drsným zabíjačom buriny. To funguje obzvlášť dobre na burinách rastúcich v trhlinách chodníkov.

Jasné predné sklá.

Okrem čistenia špiny a špiny z pohára, ocot tiež znižuje bod mrazu vody. Aplikácia polovičného roztoku octu / roztoku s rozprašovačom na čelné sklo v noci pred hlbokým mrazom pomôže zabrániť vzniku námrazy.

Zbavte sa húb zo záhradných rastlín

Rovnakým spôsobom, ako ocot zabíja huby na nohe športovca,  bude tiež chrániť rastliny pred rastom húb. Zmiešajte ocot s vodou alebo bylinkovým čajom a naneste ho priamo na rastliny na metóde organickej prevencie.

Úľava od popálenia.

Zmiešajte jeden diel vínneho octu s ôsmimi časťami vody a aplikujte na postihnutú oblasť. Zmena pH zabráni tvorbe pľuzgierov a tiež podporuje regeneráciu kožných buniek.

Rozjasnite záhradu.

Mnoho rastlín, ako sú azalky a hortenzie, milujú kyslé pôdy. Pridávanie octu do vašej záhradníckej vody a oživte unavené rastliny.

Viacúčelové leštidlo.

Mix šálky octu so štipkou soli a miešajte, aby sa rozpustil. Pridajte dostatok múky na výrobu pasty a máte všestranný leštiaci prípravok, ktorý funguje na všetkom, od koženej obuvi až po mosadzné lampy.