Vyberáme upratovaciu firmu

Ak uvažujte o tom, že na upratovanie i vyberiete upratovaciu firmu, prečítajte si tipy na výber dobrej upratovacej firmy.

Čo môžete očakávať

Niekoľko faktorov ovplyvňuje náklady na upratovanie, ako je umiestnenie domu a veľkosť domu; počet dospelých, detí a domácich miláčikov v domácnosti; frekvenciu poskytovania služieb a dôkladnosť požadovaného čistenia.

Domáce upratovacie práce bežne zahŕňajú nasledujúce služby:

• dôkladné čistenie kuchyne a kúpeľne

• vysávanie v celom dome

• vyčistenie

• zametanie

• čistenie postelí

• čistenie všetkých povrchov vrátane podlahy a svietidiel

Ďalšie služby sú zvyčajne k dispozícii za príplatok, ako je čistenie kobercov, čistenie skriniek, umývanie okien. Niektoré spoločnosti dodávajú všetky čistiace prostriedky, zatiaľ čo iné očakávajú, že poskytnete všetko vy.

Akonáhle ste našli upratovaciu firmu začnite skúšobným obdobím, ktoré pokryje dve až štyri upratovania. To vám umožní, aby spoločnosť pochopila vaše očakávania a dala vám možnosť jasne určiť vaše požiadavky na čistenie.

Čo je potrebné skontrolovať po upratovaní

Po prvé, urobte celkové hodnotenie. Je dom na prvý pohľad čistý a voňavý? Malo by byť zrejmé, že koberce boli vysávané, ale nezabudnite sa pozrieť na rôzne miesta (napríklad pod lôžkami a gaučom), aby ste si boli istí, že tie časti boli tiež vyčistené. Podlahy v kuchyni a kúpeľni boli dôkladne umyté alebo len rýchlo navlhčené?

Skontrolujte rohy miestností a hore proti múrom, ak sa čistí dobre, nebudú mať prach a špinu. Skontrolujte, či toalety boli dobre čistené a že vaše zrkadlá, drezy a chróm vyžarujú iskru.
Navyše skontrolujte, či sa drobné predmety, ako sú držiaky sviečok alebo obrazové rámy, presunuli tak.